Naše témata

Naše témata

.V Ostravě se připravuje stavba nové koncertní haly pro 1 300 diváků. Hala má vyjít na 4 miliardy Kč bez DPH, ale očekává se nárůst ceny nejméně na 5 miliard Kč. Přes tak nehorázné ohromné náklady koalice Pirátů, ANO, ODS a KDU-ČSL pořád na výstavbě trvá.

Naším cílem je, aby městská hromadná doprava byla občany města i dalšími lidmi co nejvíce využívaná. Dosavadní vývoj, kdy město do dopravy dává stále více peněz a kdy současně tuto službu využívá stále méně lidí, je neúnosná. Jsme přesvědčeni, že cena je významným faktorem pro rozhodování lidí. Proto chceme MHD výrazně zlevnit.

Budeme investovat do oprav chodníků, komunikací, rekonstrukcí podchodů, vybudování veřejných toalet, pítek, zkrášlení zelených ploch a parků, vybavení veřejných ploch dětskými hřišti, venkovními posilovnami apod.

Zajistíme rozvoj služeb usnadňujících život seniorům na území celého města. Vytvoříme celoměstský systém umožňující seniorům využívat služeb senior taxi, rozvozu obědů, nakupování, domácí péče a asistence. K bezplatné MHD bude stačit seniorům občanský průkaz. Seniory nad 80 let osvobodíme od poplatku za komunální odpad. Zajistíme rozvoj...

Ostravská levice prosadí úlevy pro mladé rodiny jako např. bezplatnou MHD pro školáky, osvobození dětí od poplatku za odpad, Vybudujeme herní hobby park s průlezkami, kolotoči, lanovými drahami s dřevěnými věžemi, dopravním hřištěm a dalšími atrakcemi. Zvýšíme také počet městských nájemních bytů a nabídneme je za dostupné nájemné mladým rodinám....

Kandidáti Ostravské levice se jako jediní v zastupitelstvu postavili ostře proti zvýšení poplatku za komunální odpad. V minulosti jsme také jasně odmítli zvýšení daně z nemovitostí. Na plánech na zvýšení daní pro občany se shodně podílely ANO, ODS, Piráti, STAN i OSTRAVAK. Dejte si na ně pozor!

Ostrava je třetím největším městem v naší zemi. Přesto musí všichni milovníci vodních radovánek vyjíždět za svou oblíbenou zábavou do jiných míst v České republice či Polsku. A mezi milovníky vodních radovánek patří téměř všichni bez rozdílu věku. Otázkou je: Proč Ostrava stále nemá pořádný Aquapark?

Většina měst se snaží zvýhodnit a zlevnit cestování pro své nejstarší spoluobčany. V Praze, Brně i dalších městech mohou senioři od určitého věku jezdit zdarma. K prokázání tohoto nároku jim stačí občanský průkaz. Chceme, aby to tak bylo i v Ostravě!

Úvodní odstavec čtenářům sděluje hlavní téma článku. Pokud jej zobrazíte i v přehledu všech článků, pomůžete čtenářům s rozhodováním, který příspěvek je pro ně zajímavý. Nezapomeňte úvodní odstavec odlišit od zbytku textu. V následujících řádcích najdete další tipy, jak články upravovat.

Jednoduché a krátké články vám pomohou udržovat čtenáře v obraze. Zajímavý úvodní odstavec a stručný, informativní obsah zaručí, že se k vám budou rádi vracet pro další novinky.