Ostrava by měla mít pořádný krytý aquapark

02.07.2022

Ostrava je třetím největším městem v naší zemi. Přesto musí všichni milovníci vodních radovánek vyjíždět za svou oblíbenou zábavou do jiných míst v České republice či Polsku. A mezi milovníky vodních radovánek patří téměř všichni bez rozdílu věku. Otázkou je: Proč Ostrava stále nemá pořádný Aquapark?

Přitom projekt na vybudování aquacentra existoval a město zatím vlastní i pozemky vhodné pro jeho výstavbu. Jedná se o rozlehlé pozemky v Zábřehu hned vedle venkovní koupaliště známého jako Vodní areál Jih. Vzhledem k tomu, že jde o velmi atraktivní pozemky, už kolem jako mlsné šelmy chodí develoVEPŘI. Vedení Ostravy už dokonce schválilo záměr prodeje pozemků, ale nakonec naštěstí z prodeje sešlo.

Ostravská levice se domnívá, že je ve veřejném zájmu, aby město pro své občany postavilo a provozovalo kryté aquacentrum s atrakcemi, bazény a saunami. Určitě to budou lépe investované peníze, než do předražené koncertní haly za 4 miliardy či do uměleckého mostu chrlícího oheň, spojující Černou louku a prázdný nezastavěný břeh Ostravice.